Pareiza skaņas izolācija
13
Cilvēka dzīves kvalitāti lielā mērā ietekmē skaņizolācija telpās, kurās viņš uzturas. Cilvēkam dzirde un runas spēja ir svarīgi nosacījumi sociālajam aktivitātēm un sadzīvei.
Ir skaņas, kuras nav vēlamsļaut sadzirdēt apkārtējiem. Tāpat ir arī traucējošas skaņas, kuras rada apkārtējie.  
Mūsdienu attīstītā celtniecības tehnika rada ļoti daudz iespējas izolēt skaņas un nevēlamus trokšņus.Ģipškartona lokšņu ražotāji piedāvā gan savus ražojumus, gan pieredzi, kas tiek izplatīta gan arhitektu, gan arī pārējo būvspeciālistu aprindās. 
Ģipškartona loksnēm ir tādas īpašības, kuru dēļ tās ir ieteicams izmantot skaņizolējošu konstrukciju būvei. Ģipškartona loksnes ir pietiekami smagas un izturīgas un tādēļ tas efektīvi absorbē enerģiju, ko rada skaņas svārstības pārvēršot šo enerģiju siltumā. Sienas, kas būvētas uz metāla vai arī uz koka karkasa un apšūtas ar ģipškartona loksnēm vienā vai vairākās kārtās no abām sienas pusēm, darbojas kā akustiska sistēma, kuras abas virsmas ar gaisa slāni vidūļoti veiksmīgi samazina skaņas svārstības, kas iet cauršo konstrukciju.
Izmantojot ģipškartona loksnes un ievērojot akustikas likumsakarības ir iespējamsīstenot visaugstākās skaņizolācijas prasības.  
Ģipškartona konstrukcijas izmantojamas gan vienkāršu starpsienu, kas sadala telpu vairās mazākas telpās, gan sienu starp atsevišķiem dzīvokļiem, gan arī tādu telpu, kam irīpašas skaņizolācijas prasības, piemēram, ierakstu studiju un tml. skaņizolācijai. 
Ir daudz labas metodes vecu celtņu rekonstrukcijai, lai uzlabotu tieši to skaņizolācijasīpašības, kas kļuvušas augstākas.
Nereti skaņizolācijas problēmas rada akustikas likumsakarības neievērojot būvētas grīdas. Šajā gadījumā ģipškartona loksnes var izmantot gan kā smagu grīdas seguma materiālu, gan arī ka iekārtos griestus tādējādi uzlabojot vecu stāvu pārsedžu skaņizolācijasīpašības atbilstoši mūsdienu modernajiem standartiem. 
Šie ir piemēri, kas parāda kā ģipškartona loksnes ir izmantojamas, lai uz vairākiem gadu desmitiem uzlabotu vecas celtnes, neieguldot tajās pārlieku daudz līdzekļu un izvairītos no pārlieku lieliem rekonstrukcijas darbiem.


Nelūdziet kaimiņiem uzvesties klusāk! Lai iegūtu klusumu un baudītu mieru izmantojiet ģipškartona konstrukcijas, kas trokšņus ierobežos līdz jūsu prasībām atbilstošam līmenim.

 

 

 


Skaņas līmenis telpā ir tiešo skaņas viļņu un visu skaņas reflektējošo skaņu summa. Ģipškartona loksnes ir viens no labākajiem materiāliem trokšņu slāpēšanai un skaņizolācijai 


[Atpakaļ]     |     [Izdrukāt]     |     [Tālāk]