12
 Mainīgā patērētāju vide
Vajadzības pēc lielākām un ērtākām telpām nemitīgi aug. Un mūsdienu būvniecības uzdevums ir šīs vajadzības apmierināt radot gan modernus dzīvokļus, gan arī biroju un citas telpas. 
Mūsdienās patērētāju prasības maināsātrāk, nekā jebkad agrāk. Tajā skaitā arvien biežāk ekonomisku vai arī kādu citu apsvērumu dēļ rodas vēlēšanās izmainīt telpas plānojumu un veikt atbilstošus rekonstrukcijas darbus. Reizēm biroja telpas jāpārbūvē katrreiz, kad mainās telpas nomnieks.
Šie darbi ir veicami vienkārši, ja konstrukcijas būvētas no metāla profiliem unģipškartona loksnēm. Nesalīdzināmi lielāks darba apjoms ir tad, kad jāpārbūvē dzelzsbetona vai arī mūra konstrukcijas.
Nelielas izmaiņas konstrukcijās var veikt tikātri, ka netiek traucēts normālais biroja darba ritms.

Tehniskās instalācijas reizēm ir jāpilnveido. Un ģipškartona konstrukciju šķērssienas ir ideālas, lai tajās noslēptu veselu vadu un kabeļu tīklu, pie kam šādu, ģipškartonā apslēptu instalācijas sistēmu ir daudz vieglāk uzturēt kārtībā.

Ir radītas pārvietojamas sienu un griestu sistēmas, ko izmantojot telpas plānojumu var viegli izmainīt, bet ne vienmēr šādas sistēmas pielietot ir iespējams. Visbiežākšīs problēmas optimālākais risinājums ir izmantot materiālus, ko var viegli demontēt un tad izmantot atkārtoti.
Izmantojot tās iespējas, ko dod sausās būves tehnika, telpas var viegli pārveidot. Tas paildzina ēkas kalpošanas laiku, samazina uzturēšanas izmaksas - tātad palielina ēkas vērtību.

 

 


Ģipškartona loksnes ir materiāls no kā ēkas nesošajā "skeletā" izveidot tieši tādas telpas, kādas vajadzīgas. 


[Atpakaļ]     |     [Izdrukāt]     |     [Tālāk]