Variācijas un vide telpās
6
Iegūt augstu kvalitāti
Sausās būves tehnika ļauj projektētājam brīvi izplānot iekštelpas. Pielietojot ģipškartona loksnes un metāla profilus gandrīz vienmēr sienas var būvēt tieši tur, kur tas vajadzīgs, jo tās ir vieglas un tādēļ var iztikt bez nesošo konstrukciju pārplānošanas.

Izvēlēties moduli vai arī nē
Ģipškartona loksnes un metāla profilus var izmantot, lai papildinātu jebkuras jau esošas būvkonstrukcijas. No šiem materiāliem var arī veidot pilnīgi jaunas, atsevišķas konstrukcijas. Dažiem ģipškartona lokšņu ražotājiem ir projektēšanas rokasgrāmatas, kas palīdz atrast un izvēlēties risinājumus kā projektēt ievērojot tās prasības, kurām jāatbilst  gatavajai konstrukcijai, kā piemēram:

  • stabilitātei

  • skaņizolācijai

  • ugunsaizsardzībai

  • augstumam

  • stiprībai

  • virsmas apdarei u. c.

Ierobežo tikai fantāzija
Tā kā no ģipškartona loksnēm var veidot gan velves, gan arī liektu formu konstrukcijas, tas atļauj projektētājam neierobežot savu fantāziju. Kombinbējot ģipškartona loksnes ar dažādiem stiprinājumiem un tērauda  detaļām rodas iespēja tik tiešām izveidot telpu atbilstošu tam kādu cilvēks vēlas redzēt savu apkārtējo telpu. Rokasgrāmatas ģipškartona lokšņu liekšanai ir dabonamas pie ģipškartona lokšņu ražotājiem un izplatītājiem taču ir arī iespējams pasūtīt ražotājam jau gatavus liektos elementus.

Akustika
Arī akustika ir svarīgs telpas mikroklimata elements. Ir būtiski lai katrā telpā būtu tai piemērota akustika. Izmantojot ģipškartona produkciju, kas izstrādāta tieši telpas akustikas regulēšanai, var īstenot jebkuras idejas. Šim nolūkam, piemēram, izstrādāti speciāli griestu apšuvuma materiāli. Kopā ar tradicionālajiem ģipškartona  lokšņu apšuvumiem šī produkcija var būt ļoti noderīga. Nekas netraucē izmantot ģipškartona loksnes akustika regulēšanai sienās. Šie izstrādājumi kopā ar gludajām ģipškartona loksnēm līdzēs rast estētiski pievilcīgus risinājumus.

Virsmas apdares materiāli
Ģipškartona loksnes virsma ir kā radīta apdarei ar visdažādākajiem apdares materiāliem. Ģipškartona standartloksnēm ir padziļinājums špaktelēšanai gar sānu malām, kas atvieglo vairākas loksnes savienot bez redzamām salaiduma vietām, veidojot lielu, gludu virsmu. Ja salaiduma vietas veidotas pareizi, tās būs tik pat izturīgas kā ģipškartona konstrukcijas jebkura cita vieta. Gatavo virsmu tālāk var apstrādāt ar praktiski jebkuru virsmas apdares materiālu.

 

 
Ģipškartona loksne ir derīga gandrīz jebkuram uzdevumam. No tās var veidot gan spicus stūrus, gan arī liektas formas konstrukcijas.

[Atpakaļ]     |     [Izdrukāt]     |     [Tālāk]