Nesošo metāla konstrukciju ugunsaizsardzība

Ir iespējams izvēlēties nesošās metāla konstrukcijas, kuru izmēri atbilst A 30 ugunsdrošības klases prasībām, bet liela izmēra konstrukcijas ir dārgas un tātad šāda izvēle ir nelietderīga no ekonomiskā viedokļa raugoties. Ja ugunsdrošības prasības ir augstākas, nesošās metāla konstrukcijas ir jāizolē. Šeit izmantojamas vai nu Norgips Standard vai arī Norgips Ugunsdrošās ģipškartona plāksnes.

Izmantojot ģipškartona loksnes, var iegūt nepieciešamo ugunsaizsardzības līmeni. Jo vairāk ģipškartona kārtas, jo ugunsaizsardzības līmenis augstāks.
Atkarībā no izmantotā metāla un konstrukcijas izmēriem var iegūt sekojošu ugunsaizsardaības klasi:
30 minūtes: 1 kārta 15 mm Norgips Ugunsdrošā plāksne
60 minūtes: 1 vai 2 kārtas 15 mm Norgips Ugunsdrošā plāksnes
90 minūtes: 2 kārtas 15 mm Norgips Ugunsdrošās plāksnes
120 minūtes: 3 vai 2 kārtas 15 mm Norgips Ugunsdrošās plāksnes

Šeit pieejama 6 lappuses bieza brošūra "Nesošo metāla
konstrukciju ugunsaizsardzība"
.

Metāls un uguns
Tērauds nav degošs materiāls, bet sakarstot tas zaudē spēju turēt vajadzīgo slodzi.
Sasniedzot apmēram 500° C tērauds iztur vairs tikai pusi no slodzes, ko tam jāiztur normālā temperatūrā. Protams, ilgāks laiks paiet, lai uzkarstu liela, smaga tērauda konstrukcija, tādēļ tai ir lielāka ugunspretestība, nekā vieglai nesošajai konstrukcijai.

 

Divas metodes apšuvuma veidošanai:
Izmantojot speciālu montāžas profilu un stūra profilu
Montāžas profilu nostiprina pie tērauda profila tā, kā parādīts zīmējumā, tad pieskrūvē stūra profilu, pie kura, savukārt stiprina ģipškartona loksnes. Stiprinot loksnes vairākās kārtās, salaiduma vietas stūrī veido, kā parādīts zīmējumā.
Izmantojot SHL profilus
Uz HUP profiliem piestiprina SHL profilus (SHL: Søylehjørnelister - sijas stūra līste norv.) uz katra no stūriem un izveido perpendikulāros stiprinājumus ik pēc 1200 mm. SHL profilus stiprina vai nu ar skrūvēm vai arī šaušanas metodi.